כיצד להתחיל בתהליך?

מיד עם הפניה ליחידה, תבוצע בדיקה ראשונית של הבניין לקביעת התאמתו לתוכנית תמ"א 38 וההיתכנות לביצוע השבחה ויקבע מועד לאסיפה כללית, אליה יוזמנו כל בעלי הדירות.
באסיפה יסקור נציג היחידה את חוק תמ"א 38 בהרחבה ואת האפשרות ליישום החוק בבניין, כולל פירוט תוספות הבניה האפשריות, מיקום המעלית ומספר הדירות החדשות שיבנו בבניין.

כל שאלה תענה בהסבר מלא ומדויק.
בתום הסקירה יתבקשו הדיירים להביע את רצונם להיכנס להליך, באמצעות חתימה על טופס הסכמה עקרונית. כמו כן, תבחר נציגות דיירים, שתמנה 2 עד 4 דיירים.
במידה ולא כל הדיירים הביעו את הסכמתם, תעניק היחידה הסברה פרטנית לכל אחד מהדיירים המהססים, ולעיתים גם לבני משפחותיהם, וזאת עד לגיבוש הסכמה כללית.נציגות הדיירים תגבש בהנחיית היחידה את מפרט הדרישות להשבחת הבניין.
נציגות הדיירים תבחר עורך דין המתמחה בתמ"א 38 לייצוג בעלי הדירות.

לאחר גיבוש מפרט הדרישות, תציג היחידה בפני נציגות הדיירים חברת בניה, מתוך רשימת החברות שאיכותן ואמינותן נבדקו על ידי היחידה.
החברה תספק את המענה שלה למפרט הדרישות ותציג תוכנית ראשונית עם תוספות בניה המתוכננת לדירות (ממ"דים ומרפסות), מיקום המעלית, תיאור קומת הקרקע עם הלובי, המחסנים ומקומות החניה.

נציגות הדיירים תמליץ בפני כלל הדיירים על החברה שענתה בצורה טובה על מפרט הדרישות ונמצאה ראויה להתקשרות, על המפרט ועל התוכנית הארכיטקטונית שגובשה ועל עורך הדין שנבחר לייצג את הדיירים.

עורך הדין שנבחר ע"י הדיירים יגובש הסכם משפטי בין הדיירים לחברת הבניה. הסכם זה נועד לתת מענה מלא למצבים השונים ולהגן על הדיירים מסיכונים על פי ההסדרים בין היחידה לבין החברות המבצעות, שכר הטרחה של עורך הדין יוחזר להם (הסכום מוגבל לתקרה מוסכמת).

לאחר חתימת ההסכם עם הדיירים, תכין חברת הבניה את מסמכי הבקשה להיתר בניה. שלב זה עשוי להמשך כשלושה חודשים.
בדיקת הבקשה ע"י רשויות התכנון העירוניות עשויה להמשך כ- 6 עד 8 חודשים. בקשה שהוגשה כראוי, ע"י אדריכל המכיר היטב את הנהלים תקבל היתר בניה.

לאחר קבלת היתר הבניה יחלו עבודות הבניה החברה המבצעת מחויבת לסיים את הבניה במהירות וללא עיכובים ולאפשר לדיירים המשך מגורים תוך הפרעה מינימאלית לשגרת החיים איש קשר מטעם החברה המבצעת יעמוד בקביעות לרשות הדיירים למתן מענה לכל בעיה, במטרה לצמצם עד למינימום את הקשיים וההפרעה במהלך החיים התקין, עד לסיום העבודות – לשביעות רצונכם המלאה.

היחידה מלווה את הפרויקט מתחילה עד סופה לשאלות מענות וכל "בעיה" שמתעוררת בין הרשויות וחברת הבניה והדיירים לשביעות רצונם של הדיירים.

אתם גרים בבניין מחוזק, מוגנים מפני רעש אדמה. סביר להניח שגם עומד לרשותכם מרחב מוגן, השומר על ביטחונכם האישי מפני פעילות עוינת, שווי הדירה שלכם עלה משמעותית ואתם נהנים מאיכות חיים, המורגשת במיוחד בכל פעם שאתם חוזרים הביתה עם סלי הקניות.

למה לבחור בנו?

6 סיבות לפחות למה אנחנו

שואפים למצויינות

פרפקציוניזם זה לא מחלה אך זה נותן אחלה תוצאה.

פרויקטים

אנחנו כאן בשבילכם בכל פרויקט.

אנשים

אנושיות מעל הכל - דע להבין את הצד השני.

זמינות 24/7

בכל שאלה או פנייה זמינים לשירותכם.

תגובה מהירה

כן, כן זמינים גם בטלפון תרגישו חופשי.

האחריות שלנו

ליווי וייעוץ ותיאום ציפיות מול דיירים וקבלנים.

Scroll to Top